Zgodnie z rozporządzeniem dot. pracy zdalnej

Szanowni Państwo!

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem MEN, powrót do szkół nastąpi dopiero po Świętach Wielkanocnych. Wyjątkowa sytuacja wymaga od nas wyjątkowych działań. W związku z tym, od dnia 25.03.2020 (środa), rozpoczynamy zdalne nauczanie i realizowanie Podstawy Programowej. Proces ten będzie prowadzony zgodnie
z założeniami regulaminu zdalnego nauczania w szkole.  REGULAMIN

Załączamy harmonogram spotkań on-line z nauczycielami. Harmonogram ten uwzględnia zasady BHP pracy dziecka przy komputerze, a także bierze pod uwagę ryzyko, że w klasach 0-3 rodzice mogą być dostępni dopiero w godzinach popołudniowych. W celu nawiązania połączenia z nauczycielem niezbędny będzie program SKYPE*. Narzędzie to na dzisiaj przysporzy Wam najmniejszych problemów z połączeniem, a wraz z rozwojem sytuacji mamy przygotowane kolejne narzędzia konferencyjne, które będziemy wprowadzać stopniowo obserwując dalszy rozwój sytuacji w kraju.
=Spotakania te są formą pomocy dla uczniów. Będą odbywać się w ramach konsultacji materiału dla uczniów oraz rozmów na temat pracy nad lekcjami. Obecność nie będzie sprawdzana.

W ramach wsparcia uruchomiliśmy również dwie grupy na portalu Facebook jedna ma za zadanie pomagać uczniom i rodzicom w zdalnej nauce, a druga służyć będzie zajęciom pozaszkolnym (już udało się nam zorganizować I Turniej Szachowy Online).

Pamiętajcie, że możecie liczyć na nasze wsparcie i zrozumienie. Postaramy się, żeby obecna sytuacji była dla Was jako rodzin najmniej uciążliwa. Czekamy na Wasz powrót do szkoły!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

*W celu połączenia się z nauczycielem należy wyszukać go w programie Skype za pomocą adresu służbowego e-mail wskazanego w załączniku 1 Regulaminu. Kontakt przez Skype z nauczycielem odbywa się tylko w wyznaczonym terminie – zgodnie z planem.