Nasze Pole Nadziei zakwitnie jeszcze większą ilością żonkili,

ponieważ, jak co roku, zakupiliśmy i posadziliśmy nowe cebulki na naszym szkolnym terenie. Zawsze przyłączamy się chętnie do tej bardzo ważnej kampanii -ogólnoświatowej kwesty na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Co roku też sadzimy cebulki na naszym szkolnym “polu nadziei”, każdej wiosny z radością podziwiając przepiękne kwiaty, które z nich wyrastają. Pani Anita Zientara, – wieloletni koordynator akcji zawsze mobilizuje bardzo dużą liczbę uczniów – wolontariuszy do udziału w kampanii. W tym roku pomagali jej uczniowie i uczennice ze wszystkich klas oraz pani Małgorzata Kosarga. Wszyscy kwestowali sprzedając cebulki, kupowali cebulki, wreszcie – sadzili je z entuzjazmem! Przyłączając się do kampanii wsparliśmy ideę bezinteresownej pomocy, która niezwykle wzbogaca świat oraz nas samych. 

Jak czytamy na stronie częstochowskiego hospicjum, na które poszedł znaczny dochód z przeprowadzonej w naszej szkole sprzedaży cebulek – “na swój symbol hospicja z całego świata wybrały żółty kwiat – żonkil. Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Od 2003 roku „Pola Nadziei” to program ogólnopolski. Od tego momentu Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie jest koordynatorem inicjatywy we wszystkich polskich miastach. (…) Pola Nadziei są prawdziwym świętem wszystkich hospicjów, ich podopiecznych i osób zaangażowanych w pomoc chorym terminalnie.  

Kampania przebiega w dwóch etapach. Pierwszy odbywa się jesienią, kiedy to na znak solidarności z osobami objętymi opieką hospicyjną, sadzimy żonkile. Drugi etap odbywa się na wiosnę, gdy kwitną żonkile, przypominając o akcji na rzecz osób cierpiących, oczekujących naszej pomocy, wsparcia i nadziei. Pomagając chorym przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi.( https://hospicjum-czestochowa.pl/pola-nadziei-20212022/) .”

Pola Nadziei 2021/2022