Przejdź do menu Przejdź do treści
      
      
Logo szkoły

Osiągnięcia

poniedziałek, 01.01.2018

Poznajemy obce języki i mamy świetne wyniki!

czwartek, 11.01.2018

Drugi etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego dla gimnazjalistów (tzw. olimpiady) już za nami. Trzymaliśmy kciuki za Piotra Zielińskiego, Agatę Koniarską, Hannę Kupczak, Natalię Jabłońską i Michalinę Miszczuk z 3 klasy oraz Martynę Panek, Julię Namyślak i Julię Konieczną z 2 klasy PGL. Dzisiaj etap rejonowy konkursu z angielskiego dla uczniów “podstawówek” pisał Miłosz Szczypior. Miłosz to mistrz językowy, w przyszłym tygodniu przystępuje do etapu rejonowego z niemieckiego! Na marginesie dodamy, że z angielskiego Miłosz był jednym z nielicznych uczniów z rejonu, zakwalifikowanych  do II etapu,  (tylko 5 osób “przeszło”), a z niemieckiego jest jedyny!

Mamy nadzieję, że wszystkim te konkursy “poszły” (i pójdą) dobrze; w końcu celem jest finałowy etap wojewódzki! Ale i sam fakt dostania się do etapu rejonowego jest bardzo dużym osiągnięciem. 

Mamy się także czym pochwalić, jeśli chodzi o udział w innych konkursach językowych. I tak: w Multiteście z języka angielskiego (ogólnopolski, organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej) Martyna Panek otrzymała grawerowany dyplom laureata za 1. miejsce (z maksymalną ilością 200 pkt.) a Natalia Jabłońska i Hanna Kupczak oraz Patryk Kolan i Piotr Zieliński zdobyli tytuły laureata. Dorota Liszewska, Julia Namyślak, Mateusz Polis, Julia Konieczna, Mirella Całek – otrzymali w tym konkursie wyróżnienia. W Multiteście wzięli też udział uczniowie PLSP: Joanna Rynkiewicz (klasa 5) i Piotr Nowicki (klasa 6) otrzymali tytuły laureata a Filip Kuźmiński  – wyróżnienie. Bardzo wielu uczniów, zarówno z PGL oraz PLSP otrzymało dyplomy uznania za bardzo dobre wyniki w tym konkursie.  W ogólnopolskim konkursie Jersz (English High Flyer) Martyna Panek otrzymała 5. miejsce w kraju a 1. w województwie,  Hanna Kupczak 16, miejsce w.kraju i 1. w województwie a  Julia Namyślak zajęła 12. miejsce w kraju i 3. w województwie. 

Wszystkim uczniom i ich nauczycielom gratulujemy wspaniałych osiągnięć. 

PLSP Częstochowa informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij