środa, 02.04.2025
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
to dobra okazja, aby w sposób dostosowany do wieku uczniów, pracować nad zwiększeniem ich empatii oraz zrozumienia dla osób ze spektrum autyzmu. Dlatego też nasi uczniowie z klas 3a i 3b aktywnie włączyli się w obchody tego święta. Nauczyciele w prosty i zrozumiały sposób przedstawili trzecioklasistom czym jest autyzm, wywołując dyskusję na temat różnic między ludźmi i tego, jak możemy sobie wzajemnie pomagać. Uczniowie wykonali niebieskie rysunki – symbole solidarności z osobami autystycznymi i plakaty z hasłami wyrażającymi akceptację. Spróbowali także rozpoznać i nazwać swoje różne emocje, rozumiejąc, że osoby w spektrum autyzmu mogą wyrażać je inaczej – i to też jest w porządku.









